Valtsplekk-katuse eeliseks on:
Vastupidavus. Valtsplekk-katus on üks kõige vastupidavamaid katuseid.
Kaal. Katus on kerge, ei vaja massiivseid aluskonstruktsioone, sobib väga hästi vanadele renoveeritavatele hoonetele.
Keerulise katuse lahendus. Katuse keerukus ei ole valtskatuse puhul probleem ja see rikastab üldist pilti. Keerulisele katusele on valtskatus konkurentsitult parim valik, sest moodustab alust matkiva veetiheda katte.
Sobib laugetele katustele. Valtsplekk on väikese kaldega katusel kõige esimene kattevariant lamekatustel kasutatavate materjalide järel. Valtskatuseid võib paigaldada kalletele alates 5°.
Katusekattes pole auke. Valtspleki kinnitusi ei kruvita läbi pleki, ainulaadne kinnitusviis valtside sisemusse jäävate kinnitusklambritega tagab veekindluse ka väga madalatel kalletel.
Talub temperatuurimuutusi. Pleki temperatuur võib meie kliimas suvel olla +35° C ja talvel -35° C. Valtsprofiil talub hästi suuri temperatuurimuutusi ja võtab ka soojuspaisumised väga hästi vastu, jagades selle pinnalaotusel.
Pinnakatted ja värvivalik. Saadaval on rikkalik valik erinevate pinnakatete ja värvidega terasplekke. Pinnakatteks võib olla näiteks pural, mis on praegu katustel soositum valik oma eriti hea ilmastikukindluse tõttu.
Tormikindlus. Oskuslikult paigaldatud valtskatus moodustab monoliitse katte, tormituultel on seal väga keeruline kuskilt kinni haarata. Oluline on paigaldatud kinnitusklambrite arv – vähemalt 6 tk/m2 kohta (täpne kogus sõltub hoone asukohast, kõrgusest jne).
Materjali hind. Hind ruutmeetri kohta on samas hinnaklassis vähem vastupidavate katusekattematerjalidega.
Lai kasutusala. Sobib nii muinsuskaitse all olevatele objektidele kui ka modernsesse keskkonda.